banner39

Macron'dan Suriye açıklaması: Kanıtımız var

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye'nin Duma kentinde 78 kişinin ölümüne, binlerce kişinin de yaralanmasına neden olan kimyasal silah saldırısına ilişkin açıklamada bulundu. Macron, "Esed'in kimyasal silah kullandığına dair kanıtımız var." dedi.

Avrupa 12.04.2018, 14:11 12.04.2018, 14:45
Macron'dan Suriye açıklaması: Kanıtımız var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Esed rejiminin Suriye'de kimyasal silah kullandığına dair ellerinde kanıtlar olduğunu açıkladı.

Macron, Fransız TF1 kanalında canlı yayına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suriye ile ilgili bir soruyu cevaplayan Macron, "Suriye'de geçen hafta Esed rejimi tarafından kimyasal silah kullanıldığına dair kanıtlarımız var." ifadesini kullandı.

"SURİYE'DE ULUSLARARASI HUKUKA RİAYET EDİLMESİNİ SAĞLAMAMIZ GEREKİR"

Suriye'de kadın ve çocukların çok kötü şartlarda nefessiz kalarak öldüklerini gördüğünü belirten Macron, "Suriye'de uluslararası hukuka riayet edilmesini sağlamamız gerekir." dedi. Bölgede istikrarın sağlanması gerektiğine de dikkati çeken Macron, Fransa'nın bölgede gerilimin artmasına izin vermeyeceğini ifade etti.

"Suriye'de tüm azınlıkların temsil edildiği özgür bir rejim ve bir siyasi geçişin hazırlanması gerektiğini" kaydeden Macron, bölgeye istikrar ve barışın ancak bu şekilde geleceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?