Mafya babası olmadığı 3 yıl sonra anlaşıldı

İtalya'da mafya babası diye tutuklanan İspanyol araba yıkamacısı tam 626 gün sonra suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakıldı

Mafya babası olmadığı 3 yıl sonra anlaşıldı

İspanya'da araba yıkama işi yapan sade bir vatandaş, mafya babası sanılarak İtalya'da cezaevine atıldı. 626 gün süren cezaevi günlerinin kabus gibi olduğunu söyleyen İspanyol, "Üzerimde sigara bile söndürdüler" dedi.

Uruguaylı mafya babası Marcelo Roberto Marin'in kullandığı sahte kimliğin sahibi İspanyol Oscar Sanchez, ancak 21 ay sonra suçsuzluğunu ispat ederek özgürlüğe kavuştu.

"Camorra" adlı mafya grubuyla bağlantısı olduğu öne sürülen Oscar Sanchez, uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçeleriyle 14 yıl hapis cezası aldı.

Napoli'deki cezaevine konulan Sanchez, İspanyol polisinin de yürüttüğü soruşturma sayesinde sahte kimliğin kurbanı olduğunu kanıtladı.

Soruşturmada 2004 yılında Sanchez'in bir kadına sattığı kimlik kartının, Uruguaylı Roberto Marin'in eline geçtiği ortaya çıktı.

'AĞABEYİMİN SÖZÜNDEN ARTIK ÇIKMAM'

Yıllar sonra Barcelona'ya geri gelen Sanchez'i, havaalanında ailesi, arkadaşları ve gazeteciler karşıladı.

46 yaşındaki Oscar Sanchez, ''Artık, ağabeyim ne derse onu yapacağım'' dedi.

''İlk olarak yapmak istediğin ne?'' sorusuna Sanchez ''Duş almak, yemek yemek ve kendime bir kız arkadaşı aramak'' diye cevap verdi.

'ÜZERİMDE SİGARA SÖNDÜRDÜLER'

Sanchez, ''kabus'' olarak tanımladığı Napoli cezaevinde yaşadıklarını ''Bana hep sıkıntı verdiler. Hakaret ettiler, küçük düşürdüler, hatta üzerimde sigara bile söndürdüler'' diye anlattı.

Araba yıkama işine geri dönecek olan Sanchez, ''Birileri bu yaşadıklarımın bedelini ödemeli'' dedi.

İspanyol basını da İtalyan devletinin tazminat ödemesi gerektiğini savundu.

 

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2012, 13:02
banner53
YORUM EKLE

banner39