Marsilya'da devlet suça karşı aciz kaldı

Hükümet, Marsilya'da suçla mücadele için ''ulusal pakt'' çağrısı yaptı

Marsilya'da devlet suça karşı aciz kaldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da sosyalist hükümet, Marsilya'da suçla mücadeleye karşı bütün siyasi partilere ''ulusal pakt'' çağrısı yaparken, muhalefet, iktidarı, kentte güvenliğin sağlanması konusunda ''acizlikle'' suçladı.

Olympique Marsilya futbol takımı direktörünün poliste sabıkası bulunan oğlunun, dün bir mafya hesaplaşması sonucu sokak ortasında infaz edilmesi, Fransa'da soygun ve silahlı saldırının en fazla olduğu bu kentteki asayiş sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

Yılbaşından bu yana sokak ortasında yapılan infazların sayısının 15'e çıkması üzerine İçişleri Bakanı Manuel Valls, bütün siyasi partilere organize suç ve uyuşturucu çetelerine karşı kararlılıkla ortak hareket edilmesi çağrısında bulundu.

Marsilya Belediyesi'nde, İçişleri Bakanı Manuel Valls'ın yönetiminde cumartesi günü yapılacak olan toplantıda, çetelerle mücadele konusunda alınacak önlemler masaya yatırılacak. Fransa'da muhalefetteki sağcı partiler, suçla mücadelede polise yeteri kadar yetki vermediği gerekçesiyle sosyalist hükümeti suçluyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 12:22
banner53
YORUM EKLE

banner39