banner15

Merkel bir haftada 15 ülkenin lideriyle görüşecek

Almanya Başbakanı Angela Merkel’i yoğun bir diplomasi trafiği bekliyor.

Merkel bir haftada 15 ülkenin lideriyle görüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Merkel bir haftada tam 15 ülkenin devlet ya da hükümet başkanıyla mini zirve veya ikili görüşmeler yapacak. Rheinische Post gazetesi Merkel’in 16 Eylül tarihinde yapılacak AB liderler zirvesi öncesinde, ağırlıklı olarak Brexit sonrasında AB’nin geleceği ve sığınmacı kriziyle bağlantılı olarak iç ve dış güvenlik konularını görüşeceğini yazdı.

MERKEL'İN YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Merkel ilk olarak bugün(Pazartesi) İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve Fransa Devlet Başkanı Francois Hollande ile İtalya’da bir araya gelecek.

Çarşamba günü Estonya’ya giderek Başbakan Taavi Roivas ile görüşecek olan Merkel, cuma günü ise Prag’da yapacağı temasların ardından Varşova’ya geçecek. Merkel, Polonya Başbakanı Beata Szydlo ile ikili görüşmesinin ardından Visegrad ülkelerinin ( Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Slovakya) liderleriyle temaslarda bulunacak.

Akşam saatlerinde Berlin’e dönecek olan Merkel, burada Hollanda, Finlandiya, İsveç ve Danimarka liderleriyle görüşecek. Cumartesi günü ise, Slovenya, Bulgaristan ve Avusturya Başbakanlarını ağırlayacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 17:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48