banner15

Merkel: Halep'te yaşananlar, insanlık adına rezalet

Almanya Başbakanı Merkel, Halep'te insani koridor oluşturulamamasının utanç verici olduğunu söyleyerek geri kabul anlaşmasına desteğini sürdürmeye devam edeceğini açıkladı

Merkel: Halep'te yaşananlar, insanlık adına rezalet

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Partisinin Essen’de yapılan 29. kurultayında konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, izlediği sığınmacı politikası nedeniyle kendisine yönelik eleştirilere rağmen, geri kabul anlaşmasına desteğini sürdürdü.

Sığınmacı krizinin çözümünde Avrupa Birliği ile Türkiye arasında varılan geri kabul anlaşmasının belirleyici olduğunu kaydeden Merkel, “Anlaşma her gün hayat kurtarmaya devam ediyor” dedi.

"UTANÇ VERİCİ"

2015 yılında yaşanan sığınmacı krizinin ardından 2016’da da önemli sorunların devam ettiğini dile getiren Merkel, Rusya ve İran’ın desteğiyle Esad rejiminin Halep’te gerçekleştirdiği operasyonları eleştirdi. Merkel,” Baylar, bayanlar bu utanç verici bir durum. Halep’te insani yardım koridoru oluşturamamış olmamız utanç verici. Bunun için mücadele etmeyi sürdürmeliyiz” dedi.

ABD ile yapılan serbest ticaret anlaşmasına karşı olan yüzbinlerin sokağa çıktığını kaydeden Merkel, Halep’te acımasızca gerçekleştirilen bombardımanlara karşı neredeyse kimsenin sokağa çıkmamasını da eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 16:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48