banner39

Merkel kazanırsa 4 yıl daha başbakan

Alman Başbakan Merkel, ana muhalefet partisi SPD'nin servet vergisi ve asgari ücret planlarını eleştirdi, bunun Alman ekonomik büyümesi için tehlike oluşturacağını söyledi.

Avrupa 18.04.2013, 11:25 18.04.2013, 11:25
Merkel kazanırsa 4 yıl daha başbakan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Başbakan Angela Merkel, ana muhalefet partisi SPD'nin servet vergisi ve asgari ücret planlarının Alman ekonomisinin büyümesi için büyük bir tehlike oluşturacağını öne sürdü. Ülkenin en çok satan bulvar gazetesi 'Bild'e verdiği mülakatta, her türlü servet vergisine karşı olduğunu belirten Merkel, miras vergisinin de artırılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Merkel, Alman ekonomisinin bazılarının sandığı gibi çok sağlam olmadığını, sosyal demokratlar tarafından teklif edilen vergilerin ve asgari ücret uygulamasının ekonomiyi tehlikeye sokabileceğini belirtti.

Birçok Avrupa ülkesinde asgari ücret uygulamasından dolayı işsizlik oranının yüksek olduğunu öne süren Merkel, Almanya'da birkaç yıldan beri gelirler arasındaki eşitsizliğin giderek azaldığını, 20 yıldan beri ilk defa bu kadar çok kişinin çalışacak bir işinin olduğunu kaydetti.

2017'YE KADAR BAŞBAKAN

Alman Başbakan, 22 Eylül'de yapılacak seçimleri kazanması halinde 4 yıl daha hükümetin başında kalmak istediğini söyleyerek, istifa etmesi gerektiği yönünde başlayan tartışmalara da böylece bir nokta koymuş oldu. Hristiyan-Liberal koalisyonu sürdürmek istediğini ifade eden Merkel, memleketine ve insanlarına hizmet etmeye devam etmek istediğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
16
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?