Merkel: Yeni saç traşı kargaşa çıkarabilir

Almanya Başbakanı Merkel, Yunanistan'ın ''yeni bir saç tıraşı''na ihtiyacı olduğu açıklamasına cevap verdi

Avrupa 19.07.2013, 15:19 19.07.2013, 15:22
Merkel: Yeni saç traşı kargaşa çıkarabilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya Başbakanı Merkel, Yunanistan'da yeni bir saç traşının piyasalarda kargaşa çıkarması riskine dikkat çekti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yunanistan'ın borcunda yeni bir indirim, yeni bir saç traşı planları olmadığını belirtirken, böyle bir adımın sonuçları konusunda da uyarıda bulundu.

Merkel düzenlediği basın toplantısında sorulan bir soruya verdiğiyanıtta, Yunanistan'da yeni bir saç traşının diğer borçlu ülkelere örnek oluşturması riski bulunduğunu ve bunun Avro Bölgesi'nde yatırımcılar için büyük güvensizlik oluşturacağını vurguladı.

Yunanistan için saç traşı öngörmediğinin altını çizen Merkel, ''Yunanistan'da geçmişte özel sektöre gönüllü olmayan bir saç traşı uygulandı'' dedi.

''YUNANİSTAN'IN SAÇ TRAŞINA İHTİYACI VAR''

Yunanistan'ın eski maliye bakan yardımcısı Petros Doukas, dünkü açıklamasında Yunanistan'ın hala kayda değer oranda bir saç traşına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yunanistan'ın hali hazırdaki borcunu ödeyebilecek durumda olmadığınıifade eden Doukas, Yunanistan'ın cari borcunda yüzde 40 oranında saç traşına ihtiyaç olduğunu savundu. Doukas, "Bu para geri geri ödenemez.Bu tüm hükümetler için yutması kolay olmayan bir miktar ve Avrupaülkelerinin vergi mükelleflerinin bunu kolay sindiremeyeceklerini anlıyorum, ancak bu hayatın gerçeği" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?