banner15

Merkel'den Putin'e Ukrayna'ya karşılık ekonomik paket

Alman Federal Başbakan Merkel, Ukrayna krizinin çözülmesi için kesenin ağzını açtı. Yaptırımlar konusunda isteksiz davranan Almanya, Rusya'ya geniş ekonomik imkanlar sunan tekliflerde bulundu.

Merkel'den Putin'e Ukrayna'ya karşılık ekonomik paket

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal hükümeti, hiçbir ilerleme kaydedilemeyen Ukrayna krizinde çözüme gidebilmek için Rusya'ya ekonomik işbirliği teklif etti. 'Süddeutsche Zeitung' gazetesinde yeralan bir haberde Federal Başbakan Angela Merkel'in Davos'taki Ekonomi zirvesinde, AB ile Rusya'nın liderliğini yaptığı Avrasya Birliği arasında işbirliği ve ortak ticaret anlaşması konusunu gündeme getirdiği bildirildi.

Merkel böyle bir işbirliği ve serbest ticaret için Ukrayna krizinin sona erdirilmesini şart koştu. Ayrıca Federal Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel de savaş sonrası Rusya'ya ne gibi imkanlar teklif edilebilir sorusunu ortaya atarak AB'de bir tartışma başlattı.

Davos'ta konuşan Gabriel, bu tartışmada serbest ticaret anlaşmasının da gündeme getirilebileceğini söyledi. Alman gazetesinin bildirdiğine göre Merkel ve Gabriel, tekliflerinin uzun vadede ele alınabilecek konular olduğunu belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 19:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48