banner15

Merkel'e göre herşeyin suçlusu Türkiye!

Türkiye'yi Kobani konusunda eleştiren Merkel, Almanya'daki PKK gösterilerinde çıkan olaylardan dahi Türk hükümetini sorumlu tuttu. "NATO üyesi bir ülke önceliklerini doğru seçmeli" diyen Merkel'e göre, bu öncelik de IŞİD'e karşı savaş

Merkel'e göre herşeyin suçlusu Türkiye!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman Federal Başbakan Angela Merkel, Federal Parlamento Dışişleri Komisyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Kobani şehrinde IŞİD tarafından muhasara altında tutulan Kürtlere yardım etmediğini belirterek, NATO üyesi bir ülkenin önceliklerini doğru seçmesi gerektiğini ve IŞİD'e karşı savaşın öncelikli olduğunu söyledi. Merkel, konuşmasında ne yardımı yapılmadığına ise açıklık getirmedi.

Komisyon toplantısına katılanların Merkel'in sözlerini Türk hükümetine karşı yapılmış sert bir eleştiri olarak algıladıkları belirtildi.

HAMBURG GÖSTERİLERİNDEN DE TÜRKİYE'Yİ SORUMLU TUTTU!

Alman Başbakan Merkel, Hamburg'ta PKK'lıların yaptıkları gösterilerde çıkan olaylardan da Türk hükümetinin sorumlu olduğunu, Ankara'nın Kobani tutumu sonucu bu gösterilerin yapıldığını söyledi. Durumun çok karışık olduğunu belirten Merkel, giderek artan radikalleşmeyi endişe ile izlediğini kaydetti.

Hamburg'ta Salı ve Çarşamba günü akşamı PKK'nın yaptığı gösterilerde polisle çıkan çatışmalarda birçok gösterici, polis tarafından gözaltına alınmıştı. Yapılan aramalarda birçok kesici alet, elektrik şoklayıcıları, beyzbol sopaları ve bir de mermileriyle birlikte silah ele geçirildi.

MERKEL BUNLARI DİYOR AMA ALMAN KAMUOYU KARŞI

Almanya'da yapılan bir ankette, halkın büyük çoğunluğunun ülkelerinin IŞİD'e karsi savaşmasını istemediği ortaya çıktı. Stern internet sitesinde yayınlanan ankette Almanların yüzde 63'ünün ülkelerinin IŞİD'e karşı savaşmasını reddettiği açıklandı

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 12:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35