Merkel'i protesto için bir otobüs mülteci gönderdi

Landshut kentinin yöneticisi Peter Dreier, Merkel'in sığınmacı politikasına tepki için bir otobüs dolusu sığınmacıyı Berlin'e gönderdi

Avrupa 14.01.2016, 16:28 14.01.2016, 16:57
Merkel'i protesto için bir otobüs mülteci gönderdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in izlediği sığınmacı politikasını beğenmeyen bir kent yöneticisi, sığınmacıları Merkel’e gönderdi.

Almanya'nın Bavyera Eyaleti’nde bulunan Landshut kentinin yöneticisi Peter Dreier, sığınmacı politikasına tepki olarak 31 Suriyeli sığınmacının bulunduğu bir otobüsü başbakanlığa yönlendirdi.

Alman basınında çıkan haberlerde, izlenen sığınmacı politikasının sürdürülemeyeceğine dikkat çekmek istediğini kaydeden Dreier’in, “Sığınmacı dalgasının sonu görünmüyor. Kentimizde sığınmacıları barındırabileceğimiz iyi tesislerinin kapasiteleri hızla tükeniyor. Maalesef henüz yeni evler inşa edildiğini de görmüyorum” ifadelerini kullandığı yer aldı.

Bugün sabah saatlerinde başkente hareket eden otobüsteki sığınmacıların Suriyeli olduğu ve sığınma hakkını elde eden 21 ila 45 yaş arasında kişilerden oluştuğu belirtiliyor.

Dreier’in, Başbakan Angela Merkel ile geçtiğimiz Ekim ayında bir telefon görüşmesi yaptığı ve sığınmacı politikasının sürmesi durumunda kentin kapasitesinin üzerindeki sığınmacıları Başbakanlığa göndereceğini söylediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?