Merkel'in içişleri uzmanı istifa etti

Alman Federal Başbakan Merkel'in partisinden Bosbach, Yunanistan politikasını protesto etmek için Federal Parlamento İçişleri Komisyon Başkanlığından istifa etti.

Merkel'in içişleri uzmanı istifa etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Alman federal koalisyon hükümetinin büyük ortağı Federal Başbakan Angela Merkel'in partisi CDU'dan Wolfgang Bosbach, Yunanistan'a yeni kredi için onay verilmesini protesto etmek için Federal Parlamento İçişleri Komisyon Başkanlığı görevini bıraktı.

Kuzey Ren-Westfalya Rheinisch-Bergisch bölgesinden seçilen Bosbach milletvekilliğinden istifa etmediğini bildirdi. Bölge Başkanlığı, Bosbach'tan Berlin'deki bölge temsilciliği görevine devam etmesini istedi.

Medyadaki söyleşi programlarında sık sık halkın karşısına çıkan Bosbach, son günlerde Yunanistan'a milyarlarca Avroluk yeni kredi yardımlarının verilmesi planlarını yoğun bir şekilde eleştirmiş, kredilere onay verilmesi halinde istifa edeceğini belirtmişti.

Yunanistan'ın kredileri zamanında ve tamamen ödeyeceğinden şüphe ettiğini belirten Bosbach, Alman vergi mükelleflerine yüklenen riskin çok büyük olduğunu düşünüyor.

1994 yılından beri Federal Parlamento milletvekilliğini sürdüren Bosbach, 2009 yılına kadar Hristiyan Demokratlar Birliği CDU/CSU'nun meclis grup başkanlığı görevini yürüttü. Federal Parlamento İçişleri Komisyon Başkanlığı sırasında bazan ülkenin Federal İçişleri Bakanı gibi hareket ediyordu.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 11:10
banner53
YORUM EKLE

banner39