banner39

Merkel'in yanına drone düştü

Almanya'nın Dresden şehrinde seçim toplantısı yaptığı bir sırada 40 cm boyunda bir drone Başbakan Merkel'in yanına düştü.

Avrupa 16.09.2013, 11:38 16.09.2013, 11:38
Merkel'in yanına drone düştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dresden şehrinde düzenlenen bir seçim toplantısında konuşma yapmak üzere Saksonya Eyalet Başbakanı CDU'lu Stanislaw Tillich tarafından takdim edildiği sırada, Alman Başbakan Angela Merkel'in yaklaşık iki metre kadar yakınına 40 cm boyunda küçük bir drone düştü. Sahnede Merkel'le birlikte Alman Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve Hristiyan Demokrat Parti CDU'dan milletvekilleri de bulunuyordu.

Polis'in verdiği bilgiye göre 23 yaşındaki bir genç küçük drone ile Başbakan'ın resmini çekerek basına satmak istemiş. Polis tarafından tesbit edilen gençten droneyi indirmesi istendi, ancak kontrolü kaybettiğinden drone sahneye düştü. Güvenlik uzmanları droneyi inceledikten sonra hiçbir tehlike bulunmadığını bildirdiler. Küçük hava aracını kullanan genç geçici olarak gözaltına alındı.

Merkel, düşen droneyi görünce gülümserken, Savunma Bakanı De Maiziere'nin çok şaşırdığı gözlerden kaçmadı. Sahnede ayrıca CDU'lu Federal Parlamento üyeleri Andreas Laemmel ve Arnold Vaatz ile birlikte Dresden Belediye Başkanı Helma Orosz da hazır bulunuyorlardı.

Yorumlar (1)
vatandaş 9 yıl önce
Oyuncak drone u görünce gerçeklerini Müslümanların üzerinde salıp o kadar insanı masumca katlettiğiniz akıllarınıza geldi mi acaba? Merkel'in aklına gelmiş mi bilinmez ama Savunma Bakanı boşuna şaşırmamış hani!
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?