Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Hırvatistan'da üst düzey görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunduğu Hırvatistan’da Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic ile görüştü.

Avrupa 26.02.2021, 23:50
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Hırvatistan'da üst düzey görüşme

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Cumhurbaşkanı Milanovic, Başbakan Andrej Plenkovic ve Hırvatistan Meclisi Başkanı Gordan Jandrokovic'le görüştüğünü duyurdu.

Cumhurbaşkanı Milanovic'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve iyi dileklerini ilettiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Deprem nedeniyle bir kez daha taziyelerimizi sunduk. Güncel bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunduk." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Başbakan Plenkovic’e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en iyi dileklerini ilettiğini kaydederek, "Türk firmalarına destekleri için teşekkür ettik. Deprem bölgelerinin yeniden inşasına destek vermeye hazırız. Avrupa Birliği konusundaki yapıcı rolleri önem taşıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Meclis Başkanı Jandrokovic’e TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un iyi dileklerini ilettiklerini aktaran Çavuşoğlu, "Salgından sonra TBMM Başkanımızı Hırvatistan’a davet edecek. Parlamenter diplomasinin gücüne inanıyoruz. Meclisler arasındaki ilişkileri artıracağız." paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?