banner15

Midilli'de mülteci cesetleri morgda kaldı

Yunanistan'ın Midilli Adası'nda mezar yeri kalmadığı için 67 mültecinin cenazesi morglarda bekletiliyor

Midilli'de mülteci cesetleri morgda kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan'ın Midilli Adası'nda mezarlıklarda yer kalmadığı için hayatını kaybeden mületcileri morglarda bekletiliyor. 

AFP'nin geçtiği habere göre şu an Midilli'de 60'tan fazla cenaze, mezarlıklarda yer kalmadığı için morgda bekletiliyor. Midilli Belediye Başkanı Spiros Galino tekne kazalarında hayatını kaybeden mültecileri defnetmek için mezarlıklarda yer kalmadığını söyledi.

Türkiye'den Midilli Adası'na geçmeye çalışırken Ege denizinde hayatını kaybeden mülteci sayısında son dönemde büyük artış yaşanırken, bu kez mezarlık problemi ortaya çıktı. Midilli Belediye Başkanı Spiros Galino adadaki mezarlıklarda tekne kazalarında hayatını kaybeden mültecileri defnedecek yer kalmadığını söyledi. Midilli Adası açıklarında 250'den fazla sığınmacı taşıyan tekne battı.

Midilli gibi Sisam Adası'nda da hastane morgunda yer kalmadığı için mülteci cenazelerinin konteyner soğutucularda tutuldukları bildirildi.

Midilli Metropoliti İakovos, Mega kanalına yaptığı açıklamada, mültecilerin gömüldüğü mezarlıkta yer kalmadığını, defin için bekletilen cenaze sayısının 60'tan fazla olduğunu vurguladı.

Sisam Adası'nda ise 30'un üzerinde cesedin soğutucu konteynerlerde bekletildiğini bildirdi.

Morgun dolu olması sebebiyle cenazelerin soğutucu konteynerlerde bekletildiğini belirten metropolit, belediye ve hastane yönetimi ile işbirliği yaparak çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 17:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35