banner15

Milano Belediyesi'nden bayram açılımı

Milano belediyesi kentte yaşayan Müslüman toplumun bayramını kutlama kararı aldı

Milano Belediyesi'nden bayram açılımı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İtalya'nın Milano kenti belediyesi, Ağustos ayı sonunda kutlanacak, Ramazan Bayramı nedeniyle kentte yaşayan Müslüman vatandaşlarıyla bayramlaşacak.

''Corriere della Sera'' gazetesinde yer alan habere göre, Milano belediyesinin kentte yaşayan Müslüman toplumun bayramını kutlama kararı aldığı ve bunun bir ilk olduğu belirtildi.

Haberde, bu yıl ay sonuna denk gelen Ramazan Bayramı nedeniyle yapılacak bayramlaşma töreni tarihinin kesinleşmediği, etkinliğe belediye başkan yardımcısı Maria Grazia Guida'nın ya da belediyenin üst yönetiminden başka yöneticilerin katılabileceği ifade edildi.

Geçen Mayıs ayında yapılan kısmi yerel seçimlerde, Milano Belediye başkanlığını merkez sağdan alan, merkez sol adayı Giuliano Pisapia da saygılarını göstermek istediklerini kaydetti.

Milano'da kısa bir süre önce belediye yetkilileriyle Müslüman toplumu yöneticilerinin bir araya geldiği toplantıda, kente büyük bir cami yapılması konusunda anlaşmaya varılmış, bunun öncesinde de her semte içinde mescitlerin bulunduğu kültür merkezlerinin açılması kararlaştırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 14:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35