banner15

Milli Görüş'ten Somali'ye yardım

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı İGMG kendisine bağlı camilerde Somali için yardım kampanyası başlattı, görevlilerini Somali’nin Kenya ve Etyopya sınırına gönderdi

Milli Görüş'ten Somali'ye yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi- Almanya

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı İGMG, Ramazan ayının ilk Cuması kendisine bağlı tüm camilerde Somali’ye yardım topladı. Toplanan yardımları Somali’deki açlık felaketi altında bulunan insanlara ulaştırmak üzere beş kişilik bir heyet oluşturuldu. Orhan Sarı’nın başkanlığındaki heyet, toplanan 50 bin Avro yardımı götürmek üzere Kenya’ya uçuyor.

Milli Görüşe bağlı Hasene derneği, toplanan yardımları Afrika kıtası başta olmak üzere dünyanın 17 ülkesinde dağıtıyor. İGMG, Hasene derneğinin Ramazan yardım kampanyasına 100 bin Avro bağışta bulundu. Bu bağışla Hasene’nin yardım dağıttığı ülkelerde 2 bin ailenin bir ay boyunca iftar ve sahur ihtiyaçları karşılanacak.

İGMG Sosyal Hizmetler Başkanı Ali Bozkurt, Hasene Derneği’nin yürütmüş olduğu 2011 Ramazan Kampanyası’na vermiş oldukları destekle alakalı şunları söyledi: ‘Türkiye’den; Bosna, Kosova, Sancak, Arnavutluk, Makedonya’ya, Pakistan’dan Endonezya, Niger, Sierra Leone, Gambiya, Kamerun, Çad, Moritanya, Burundi, Uganda, Somali’ye varana kadar 17 ülkede Ramazan Kampanyası’nı yürüten Hasene Derneği (İGMG Hilfs- und Sozialverein e.V.) yardımları koordine etmektedir. Biz ise İGMG olarak gözlemci göndererek dağıtıma aktif bir şekilde katılıyoruz’.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 14:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35