banner39

banner35

Milyonlarca vizonun öldürüldüğü Danimarka'da başbakan ağlayarak özür diledi: Hata yapıldı

Koronavirüsün yayılmaması amacıyla milyonlarca vizonun itlaf edildiği Danimarka'da Başbakan Mette Frederiksen ağlayarak özür diledi. Oldukça üzgün olduğu ve konuşmakta güçlük çektiği görülen Frederiksen, 'hata yapıldı' dedi.

Avrupa 27.11.2020, 18:26 27.11.2020, 18:29
Milyonlarca vizonun öldürüldüğü Danimarka'da başbakan ağlayarak özür diledi: Hata yapıldı

Koronavirüsün yayılmaması için milyonlarca vizonun itlaf edildiği Danimarka'da başbakandan itiraf geldi. Başbakan Mette Frederiksen ağlayarak özür diledi.

Kürkleri için yetiştirilen milyonlarca vizonun itlaf edildiği Danimarka’da Başbakan Frederiksen, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

AĞLAYARAK ÖZÜR DİLEDİ!

Frederiksen, hükümetin koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla ülkedeki 17 milyon vizonu itlaf etme kararı sonrası, sürüsünü kaybeden bir vizon kürkü çiftçisine ziyarette bulundu.

Başbakan, Kolding yakınlarında iki nesildir vizon üreticiliği yapan baba ve oğluyla yaptığı görüşme sonrası gazetecilerin karşısına geçti.

"HATA YAPILDI"

Oldukça üzgün olduğu ve konuşmakta güçlük çektiği görülen Frederiksen, 'Hata yapıldı' dedi.

Başbakan gözyaşları içinde "Onlar için çok duygusaldı. Benim için de öyle. Üzgünüm" diye konuştu.

TARIM BAKANI İSTİFA ETTİ

Danimarka hükümeti, vizon çiftliklerinde yeni bir koronavirüs mutasyonu tespit edilmesi üzerine, potansiyel aşıların etkinliğini riske atabileceği endişesiyle 15 milyon hayvanın itlaf edilmesine karar vermişti. Kısa süre sonra bu tartışmalı adımın yasal dayanaktan yoksun olduğu ortaya çıkmış, tarım bakanı istifa etmişti.

Danimarka'da yaklaşık 6 bin kişinin çalıştığı bin 139 vizon çiftliği bulunuyor.

Kaynak: YENİ ŞAFAK

Yorumlar (2)
ilo 1 yıl önce
korona virüslü oldukları için itlaf edilen 17 milyon vizon için ağlamıyor herhalde bu bayan.çünkü kendisi de vizon kürk giymiş.bence bu bayan gitti paracıklar diye ağlıyor.
Namyelüs 1 yıl önce
Üzülmeyin yarın tekrar insan öldürmeye devam edersiniz ve hiç ağlamazsınız.İnanmayan göçmenlere sorsun.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?