banner39

Moskova'da mağazalar bir hafta boyunca kapalı kalacak

Moskova belediye başkanı: 28 Mart'tan itibaren gıda mağazaları hariç tüm mağazaları kapatın

Avrupa 26.03.2020, 10:43 26.03.2020, 15:38
Moskova'da mağazalar bir hafta boyunca kapalı kalacak

Rusya'nın başkenti Moskova'da 28 Mart - 5 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında mağazaların kapatılması talimatı verildi.

Bu karar, hastalarda artış riskini azaltmak için koronavirüsün yayılması ile bağlantılı olarak alınmıştır.

Başkentte bir hafta önce tiyatrolar ve bir hayvanat bahçesi kapatıldı, müzeler çevrimiçi oldu. Tretyakov Galerisi ve Manege Sergi Kompleksi, beğenilen Salvador Dali sergisiyle kapandı. Büyülü sanat ”, Gorki Parkı'ndaki“ Garaj ”müzesi , yeni“ Hayaller Adası ”eğlence parkı. Bu süre zarfında binalarda dezenfeksiyon yapmaya karar verdiler ve biletlerin teslim edilmesine veya değiştirilmesine izin verildi. Daha sonra şehirdeki tüm fitness kulüpleri, su parkları ve havuzları kapattı.

Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin blogunda yaptığı açıklamada, "Şehir kütüphaneleri ve kültür-eğlence kurumları - kültür merkezleri, kulüpler - geçici olarak kapatılacak," dedi .

Yakın zamana kadar 50'ye satılan bilet sayısını azaltan alışveriş merkezlerindeki sinema ve sinema salonları kapatıldı. 25 Mart'tan itibaren Kidzania, Kidburg eğlence merkezleri ve oyun odaları kapanacak.

Bu uzun hafta sonu gece kulüplerine, diskoya gidemeyecek.

Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin blogunda yaptığı açıklamada, "Restoranlarda, barlarda, kafelerde sigara nargile yasağı getirildi." Dedi .

Kültür ve eğlence parklarında, alışveriş ve eğlence merkezlerinde, cazibe merkezlerinin kullanımı da dahil olmak üzere açık havada kitlesel olaylar geçici olarak olmayacaktır (14 Nisan'a kadar geçici olarak).

Başkentin parklarında, Ekonomik Başarılar Sergisinde ve Aptekarsky Ogorod Botanik Bahçesi'nde yürüyüş yapabilirsiniz - Moskovalılar için sokak bölgeleri bulunacaktır.


- VDNH bölgesi açık, yürüyüş yapabilir, ekotropik Botanik Bahçesi'ni ziyaret edebilir, Ostankino'da yürüyüş yapabilirsiniz . Ancak VDNH basın servisi, 50 veya daha fazla ziyaretçi almak üzere tasarlanan müzeler, sergiler ve yemek alanlarının geçici olarak kapatıldığını söyledi.

Zaryadye'de yürüyüş yapmak mümkün olacak, ancak parkın pavyonları 25 Mart'tan itibaren ziyaretçilere kapatıldı: Medya Merkezi, Elçilik, Kubbe, Kitay-Gorod Duvarı ve Yeraltı Müzesi.

Zaryadye parkına “Park alanı, yer altı otoparkı ve umumi tuvaletler her zamanki gibi çalışmaya devam edecek” dedi.

Mali sorunlar nedeniyle kapanmayan eczaneler ve dükkanlar, kafeler ve restoranlar çalışmaya devam edecektir. Peki ya pazarlar ve büyük alışveriş ve eğlence merkezleri? Kapatılmayacaklar.

Kievskaya Ploschad şirketi, “Tüm şirketlerimiz çalışmaya devam edecek: Evropeisky ve Panorama alışveriş merkezleri, Depo gıda merkezi , Food City, Merkez ve Velozavodsky pazarı” dedi.

Ancak tüm alışveriş merkezlerinde animatörlü çocuk odaları, sinemalar, fitness kulüpleri, buz pistleri, bowling salonları, bilardo, turistik yerler, su parkları ve diğer eğlence ve eğlence tesisleri kapatılmalıdır. Ve sonra alışveriş merkezinde ne işe yarar? Mağazalar, bankalar, ev hizmetleri (anahtar üretimi için atölyeler, ayakkabı tamiri).

Dişhekimleri muayenehanelerde sadece akut ağrı için acil yardım sağlayacaklar.

Havaalanları, metro ve otobüsler

Şehir içi ulaşım çalışmalarına devam edecek. Dezenfeksiyon önlemlerine de devam edilecektir.

- Demiryolu araçları, kapı kolları, yazar kasalar, turnikeler ve yürüyen merdivenler, özel dezenfektanlar da dahil olmak üzere günlük olarak iyice temizlenir ve yıkanır. Temizlik hizmeti çalışanları, her 1.5-2 saatte bir, daha sık dezenfeksiyon yapmaya başladı. Bilet satış makineleri saatte bir kez dezenfekte ediliyor ”dedi.

Havaalanları normal çalışır. 20 Mart'taki “ Sheremetyevo ” da, “E” ve “C” terminallerinin geliş ve gidiş için kapatıldığını hatırlayın . Artık yolcular sadece “D” ve “F” terminallerine uçuyorlar.

- Her gün 6500'den fazla otobüs, troleybüs, elektrikli otobüs ve tramvay dezenfekte edilmektedir. Sürücülerin bilet satmadığına dikkat etmek önemlidir , bu yüzden önceden bir ödeme yöntemi seçin, ”dedi Mosgortrans .

Rusya Bakanlar Kurulu, Rus sivil havacılık ajansı Rosaviatsiya’ya yarından itibaren diğer ülkelerle olan düzenli uçuşlarla ve charter seferlerinin 27 Mart'tan itibaren tamamen durdurulması talimatı verdi.

Kaynak: cyprus.kp.ru

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?