banner39

banner35

Moskova Metro, tuvaletlerdeki kameraların varlığını açıkladı

Moskova'da Tsvetnoy Bulvarı metro istasyonunda tuvalet komplekslerinden birinde bir güvenlik kamerası bulundu. Yetkililer kameranın güvenlik için olduğunu iddia etti

Avrupa 10.12.2019, 11:20
Moskova Metro, tuvaletlerdeki kameraların varlığını açıkladı

Rusya'nın başkenti Moskova metrosu basın servisi RIA Novosti'ye verdiği demeçte, Moskova metro, sosyal ağlarda viral olan haberler sonrası, metrodaki tüm tuvalet komplekslerine kurulan CCTV kameralarının ziyaretçi kabininden çıkana kadar açılmadığını açıkladı.

Sosyal ağlarda yayılan bilgiye göre, Tsvetnoy Bulvarı metro istasyonunda tuvalet komplekslerinden birinde bir güvenlik kamerası bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Metroda “Gerçekten de, Moskova metrosunun tüm tuvalet tesisleri kameralarla donatılmıştır. Bu güvenlik için gereklidir. Ziyaretçi kabini terk ettikten sonra kamera ayrılır ve operatör kabinde yabancı cisim olmadığını kontrol eder” dedi. Kabinde unutulmuş veya terk edilmiş bir şey bulunursa derhal bir sinyalin geleceğini ve kabinin kontrol edileceğini belirtti.

Basın servisi, Tsvetnoy Bulvarı istasyonunda, tuvalet kompleksinin hala test modunda olduğunu, bu yüzden kameranın oraya bağlı olmadığını ekledi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?