banner39

Moskova'da 'kimyasal koku' alarmı

Rusya'nın başxkenti Moskova'nın bazı bölgelerinde hissedilen 'pis koku' nedeniyle alarm verildi. Kokunun kimyasal olabileceğinden şüpheleniliyor, yetkililer halka evden çıkmama çağrısı yaptı

Avrupa 02.02.2015, 11:29 02.02.2015, 11:29
Moskova'da 'kimyasal koku' alarmı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın başkenti Moskova'da kimyasal koku alarmı verildi. Moskova'nın bazı kesimlerinde 'pis koku' hissedildiğine yönelik gelen ihbarları değerlendiren Rus yetkililer Moskova sakinlerine evden çıkmama çağrısı yaptı. 

The Moskow Times'ta yer alan habere göre, Rusya'nın Acil Durumlar Bakanlığı, Moskovalıları pencerelerini kapatmaları ve evden çıkmamaları yönünde uyardı. Moskova'nın çeşitli bölgelerinde bilinmeyen keskin bir kokunun hissedildiğinin rapor edildiği kaydediliyor. 

Acil Durumlar Bakanlığı, Moskova'nın Sokolniki, Lefortovo ve Nagatinsky Zagon bölgelerinde hissedildiği belirtilen kokuyla ilgili incelemelerin devam ettiğini bildirdi. 

Bakanlık açıklamasında kokunun şu ana kadar halk sağlığını olumsuz eden bir yönünün tespit edilmediği ifade edildi. Ancak yine de Moskova sakinlerine, kimyasal bir koku aldıklarından şüphelendikleri durumda pencerelerini ve kapılarını kapatmaları tavsiyesi yapıldı. 

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?