banner15

Moskovalı muhalifler birer birer meydana iniyor!

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Panama Belgelerinde Putin'in offshore bağlantılarının ortaya çıkmasının ardından, Moskova'da bireysel muhalif protestolar yapılıyor

Moskovalı muhalifler birer birer meydana iniyor!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Moskova’da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in istifasını talep eden protesto gösterileri yapıldı.

Rusya Devlet Başkanının açıklanan Panama Belgelerindeki offshore şirketleri ile bağlantısı olduğunun açıklanmasının ardından Moskova'daki Manej Meydanı'nda Putin karşıtları kişisel protestolar gerçekleştirmeye başladı. Muhalifler 'Putin istifa' yazan pankartla bireysel tepkilerini gösterdi.

3 Nisan'da organize suç ve yolsuzlukları aydınlatma projesi (OCCRP), uluslararası gazetecilik soruşturma konsorsiyum (ICIJ) ve WikiLeaks ve dünya medya sitelerinden oluşan gruplar birçok ülkede iktidarı elinde tutanların yolsuzluk ifşa eden bilgileri yayınladı.

Panama Belgeleri olarak anılan belgelerin önemli kısmı Rusya’ya ayrıldı. Belgelerde Putin'e yakın insanların Rusya bankası ve Panama offshore şirketleri aracılığıyla 2 milyar dolardan fazla para akladıkları iddia ediliyor.

Kremlin ise bu iddiaların “boş tahmin ve spekülasyon” olduğunu belirterek, onlarda hiçbir yeni bilgi bulunmadığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 12:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48