banner39

Muhafazakar Alman milletvekili İslam'a hakaret etti

Alman Hristiyan demokrat politikacı Steinbach, twitter mesajında kullandığı sözlerle Müslümanlara ve İslam'a hakaret etti.

Avrupa 27.10.2014, 10:58 27.10.2014, 10:58
Muhafazakar Alman milletvekili İslam'a hakaret etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın İkinci Dünya Savaşından sonra işgal ettiği ülkelerden zorla geri gönderilen ve 'Sürülenler' adı altında örgütlenen aşırı sağa yakın görüşleriyle bilinen derneğin genel başkanı ve Hristiyan Demokratlar Birliği CDU milletvekili Erika Steinbach, başkanlık görevinin sona erdiği şu günlerde twitter mesajıyla dikkatleri üzerine çekmeye çalıştı.

Steinbach, twitter mesajında 'Konumuz İslam sempatizanlığı değil, insancıllıktır. Kur'an kadınlara saygılı olmayan bir kitap olduğundan insancıl da değildir.' ifadelerini kullandı. Steinbach daha önce de bazı çıkışlarıyla Hitler Almanya'sını öven nazi söylemlerle dikkatleri üzerine çekiyordu. 2012 Ocak ayında yayınladığı bir mesajında, nazilerin aslında solcu bir parti olduklarını, NSA'nın nasyonal sosyalist Alman işçi partisi olduğunu belirtmişti.

Steinbach'ın İslam'a hakaret içeren ifadelerine ilk tepki serbest gazeteci olarak çalışan Tilo Jung'tan geldi. Jung, twitter mesajında, 'Hangi din kadına saygılı?', 'Katoliklerdeki 'hizmet eden kadın, idare eden adam' tabirini mi kastediyorsun?' sorularını yöneltti.

Alman özel televizyon kanalı n-tv'nin haberinde, Jung'un tezinin doğru olduğunu anlamak için İncil'e bir gözatmanın yeterli olduğu kaydedilerek, 14. bölümdeki 33-36. ayetler aktarıldı. Buradaki ifadelerde şunlar yeralıyor: 'Tüm kutsal cemaatlerde olduğu gibi, kadınların toplantılarda konuşmaması gerekir. Konuşmalarına izin verilmemiştir. Kanunun onlardan taleb ettiği gibi, onlar itaat etmelidirler. Zira bir kadının toplum önünde konuşması doğru değildir'.

Ancak Steinbach, önceki hakaretleriyle yetinmeyip, kendisine gelen tepkilere cevap olarak bir mesaj daha yayınladı ve mesajında, 'Tevrat mı, İncil mi, Kur'an mı: Hangi inanç grubu bugün diğer inanç gruplarına karşı şiddete ve kadınlara baskı yapmaya çağırıyor?' sorusunu yöneltti. Cevabını da kendi vererek, 'Sadece Müslümanlar.' dedi.

Alman basınında Steinbach'ın bu çıkışı, 7 Kasım'da 'Sürülenler' derneği genel başkanlığı sona erdiğinden, gitmeden önce tekrar manşetlere çıkmak istediği için yaptığı yorumlarıyla aktarıldı.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?