banner39

Yunanistan'da mülteci çocuklara ırkçı saldırı

Yunanistan’da, Selanik yakınlarındaki Oreokastro bölgesinde refakatsiz mülteci çocukların kaldığı kampa ırkçı gruplar tarafından saldırı düzenlendi.

Avrupa 27.12.2020, 18:23 27.12.2020, 18:25
Yunanistan'da mülteci çocuklara ırkçı saldırı

Yunan basınındaki haberlere göre, dün gece saatlerinde, ellerinde bıçak, demir çubuk ve sopalarla Kilise himayesinde faaliyet gösteren göçmen kampının önünde toplanan kalabalık grup ırkçı slogan atarak gösteri yaptı.

Daha sonra, kampta çocukların bulunduğu bölgeye girmek isteyen saldırganlar çevredekiler ve kamp görevlileri tarafından engellendi.

Kampın avukatı Thodoris Karayannis basına yaptığı açıklamada, yaşanan olayla ilgili bölge savcılığına suç duyurusunda bulanacağını belirterek, "Küçük çocukları, planlı şekilde nefret ve propaganda yayan ve 12-15 yaşındaki çocuklara ölüm tehlikesi içeren şiddet uygulamaktan çekinmeyen insanlardan korumamız lazım." dedi.

Aynı bölgede 2016 ve 2017’de göçmen kamplarına itiraz eden gruplarca düzenlenen ırkçı gösterilerde de geniş çapta şiddet olayları yaşanmıştı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
Ali Deliak 11 ay önce
Yunan toplumunda da vicdani olan insan herhalde vardır , bir gün kendileri de o hale dusebilir ikinci dünya savasinda Türkiye gıda yardımı yapmasaydi herhalde açlıktan olenleri sayamayacakti
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?