Mülteci karşıtı Pegida'nın lideri layığını buldu!

PEGIDA Başkanı olan ve mülteci karşıtlığıyla bilinen Lutz Bachmann'ın kendisi de mülteci oldu

Mülteci karşıtı Pegida'nın lideri layığını buldu!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) Başkanı Lutz Bachmann'ın ailesiyle birlikte Almanya'nın Dresden kentinden İspanya'nın Tenerife adasına taşındığı ve birkaç aydır orada yaşadığı ortaya çıktı. Bachmann, ülkelerindeki savaştan kaçarak Avrupa'ya sığınan mülteciler için "kir tabakası" ifadesini kullanmıştı.

Bachmann'ın kurduğu azınlıklara düşman PEGIDA grubu, ilk eylemini 20 Ekim 2014'te Almanya'nın Dresden kentinde düzenledi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla organize edilen ilk eyleme sadece 350 kişi katılmıştı. Pazartesi günleri yapılan gösterilere katılanların sayısı sürekli arttı, grubun 12 Ocak 2015'te düzenlediği gösteriye katılanların sayısı 25 bine kadar ulaştı.

Alman Sachsische Zeitung'un haberine göre, PEGIDA'nın son birkaç gösterisinde ortalarda görünmeyen Bachmann bir süredir ailesiyle birlikte taşındığı İspanya'nın Tenerife adasında yaşıyor.

"ZULME UĞRUYORDUK"

Haberler üzerine sosyal medya hesaplarından bir video paylaşan Bachmann, adada yaşadığını doğruladı. Taşınma gerekçesi olarak da eşinin Dresden'deki baskıyı kaldıramadığını gösterdi. Evlerine yönelik iki ayda dört saldırı gerçekleştirildiğini, zulme uğradıklarını savunan Bachmann, taşınma kararını kendisinin ve ailesinin güvenliği için aldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 15:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35