'Mülteci tacizi' şikayetleri, organize eylem çıktı...

Almanya'da mültecilerin kadınlara yönelik saldırılarına dair şikayetlerin ülke genelinde uydurma ve organize bir eylem olduğu belirtiliyor

Avrupa 30.01.2016, 14:41 17.02.2016, 15:27
'Mülteci tacizi' şikayetleri, organize eylem çıktı...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'da son zamanlarda mültecilerin kadınlara taciz ve tecavüz ettiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve bu tür suçlamaların organize bir eylemin sonucu olduğu belirtiliyor.

Önceki gün Berlin'de 13 yaşındaki bir kız çocuğunun mülteciler tarafından tacize uğradığına dair iddialar ortaya atılmış ancak polisin yaptığı araştırmada kızın gece arkadaşının evinde kaldığı ve böyle bir olayın vuku bulmadığı ortaya çıkmıştı.

Huffington Post'ta yer alan habere göre ailesinden kaçan ya da sorunları olan kişiler kullanılarak polise mülteciler hakkında yoğun şikayetlerde bulunuluyor. Olayın medyaya yansıması üzerine de mültecilere yönelik karalama kampanyaları başlıyor. Berlin ve Köln başta olmak üzere birçok büyük şehirde bu şekilde organize eylemlere rastlandı.

Gazete haberinde bazı örneklere de yer veriyor. Örneğin Saksonya'da 29 yaşındaki bir kadın aşırı sağcı Pegida'nın etkisiyle taciz edildiği iddiasıyla polise başvuruyor ancak olayın yanlış olduğu ortaya çıkıyor.

Bavyera'da ise taciz iddiasıyla üç mülteci gözaltına alınmış ancak suçsuz oldukları çabuk anlaşılmış.

Polisin gazeteye yaptığı açıklamada kendilerine çok sayıda hayali ve yalan vakanın iletildiği, bunlarla ilgilenmekten gerçek olaylara yeterince ilgi gösterilemediği belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?