banner39

Münih'te öldürülen Batı Trakyalı Hüseyin'le ilgili yürek yakan detay

Münih'teki saldırıda hayatını kaybeden Türk gencinin kızkardeşini korumak isterken vurulduğu öğrenildi. Oğlunun ölüm haberini üzerine kalp krizi geçiren baba, hastanede yoğun bakıma alındı

Avrupa 25.07.2016, 15:42 25.07.2016, 16:02
Münih'te öldürülen Batı Trakyalı Hüseyin'le ilgili yürek yakan detay

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya’nın Münih kentinde İran asıllı bir Alman'ın düzenlediği saldırıda, Batı Trakya Türkü 17 yaşındaki Hüseyin Dayıcık’ın hayatını kaybetmesi memleketi Gümülcine’deki yakın çevre ve akrabalarını derin üzüntüye boğdu.

Hüseyin’in yakınları, yaptıkları açıklamalarda, hala yaşanan acı olayın etkisinde olduklarını ve gencecik masum bir insanın bu şekilde hayatını kaybetmesini kabullenemediklerini belirtti.

KALP KRİZİ GEÇİREN BABA YOĞUN BAKIMDA

Almanya’da, Hüseyin’in babası Süleyman Dayıcık’ın oğlunun ölüm haberi üzerine kalp krizi geçirerek kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındığını anlatan yakınları, bu zor anda ailenin yanında olmak için Batı Trakya’dan bazı akrabalarının Münih’e gittiğini söyledi.

İsimlerinin yazılmasını istemeyen akrabalar, Münih’teki terör saldırısında kurşunların hedefi olarak hayatını kaybeden Hüseyin’in üçüz kardeşlerinden biri olan Gülfer’i korumak için kendini feda ettiğini belirterek cenazenin Almanya’daki işlemlerin tamamlanmasının ardından çarşamba ya da perşembe günü Yunanistan’a getirilerek babasının köyü olan Karacaoğlan’da toprağa verileceğini bildirdiler.

Bu arada, Yunan vatandaşı Hüseyin Dayıcık’ın kız kardeşini kurtarmak için kendisini feda etmesi Yunan medyasında geniş yer buldu.

KIZ KARDEŞİNİ KURTARMAK İÇİN KURŞUNLARIN HEDEFİ OLDU

Yunan basın yayın organları, yaz tatili öncesinde yakınlarına hediye almak için kardeşiyle Münih’teki alışveriş merkezine giden Hüseyin’in, saldırı başladığında kız kardeşini kurtarmak için önüne geçtiğini ve kurşunların hedefi olduğunu yazdı.

Haberlerde,  Hüseyin’in, Batı Trakya’daki Müslüman azınlık mensubu olduğu ve ailesiyle çalışmak için gittiği Münih kentinde yaşadığı belirtildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü