banner39

Müslüman gençlerden önyargılara savaş

Almanya'da Müslümanlara karşı toplumda var olan "önyargıları" kırmaya çabalayan gençler ilginç proje hazırladılar

Avrupa 06.08.2013, 15:46 06.08.2013, 15:46
Müslüman gençlerden önyargılara savaş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müslümanların Alman toplumunda daha fazla kabul görmesi ve ön yargıların yıkılması için harekete geçen Genç Müslümanlar (JUMA), Berlin sokaklarını pankartlarla donatacak.

Berlin Aile Senatörlüğü ve Federal Aile Bakanlığı'nın desteklediği projeyle toplumda klişe olmuş 'fanatiklik', 'yabancı olmak' ve 'başörtüsü' tartışmalarına farklı bir bakış açısı getirilecek.

"Fanatik" başlığı altında Hertha Berlin futbol takımının fanatiği bir imam taraftara yer verilirken, "Yabancı" başlığı ile göçmen kökenli aileye misafir olan bir Alman çift resmediliyor. Başörtüsü ilgili afişte başörtülü şirket yöneticisi bir bayanın yönettiği bir toplantıya yer veriliyor.

Bir hafta süresince Berlinlilerin yoğun olduğu yerlere aşılacak afişler, farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. Amaçlarının Müslümanların ve İslam'ın toplumda daha fazla kabul görmesi olduğunu söyleyen JUMA üyesi üniversite öğrencisi Kübra Özermiş, "İslam'ın hukuken yavaş yavaş bazı eyaletlerde tanınması için önemli adımlar atılıyor.İslam'ın tanınması bizim en büyük isteğimiz. Fakat aynı zamanda Müslümanlarında toplumda kabul görmesi çok önemli." dedi. Özermiş, Müslümanların toplumda tartışılmasının önemine değindi.

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?