banner15

Müslüman olabilirler, ortadan kaybolsunlar!

İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in Fransa ziyareti sırasında, hızlı trende çalışan Afrikalılardan, 'Müslüman olabilirler diye' işe gelmemeleri istenmiş

Müslüman olabilirler, ortadan kaybolsunlar!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransız tren şirketi SNCF'nin İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Mart ayında Belçika'dan Paris'e yaptığı tren seyahati öncesinde Kuzey Afrika kökenli ve siyahi personelinin 'Müslüman olabilir' diye işe gelmelerini yasakladığı öğrenildi.

İngiliz Daily Mail gazetesi, ırkçı uygulamanın Paris'teki Gare du Nord tren istasyonunda yaşandığını ve Fransız ulaşım sendikası SUD-Rail tarafından ortaya çıkarıldığını yazdı. Şirket, Kuzey Afrikalılara ve siyahlara 'Müslüman olabilirler' diye izin verdi ve o gün işe gelmemelerini emretti.

Fransız ulaşım sendikası SUD-Rail, tren Belçika'dan Fransa'ya ulaştığı sırada Peres ve beraberindeki heyetin ulusal demiryolları şirketi SNCF'nin personeli tarafından karşılandığını bildirdi. Ancak karşılayanlar arasında Kuzey Afrikalılar ve siyahlar yoktu. 

İSRAİL İSTEDİ

Müslüman olma olasılığı olan işçilerin ortada gözükmemesinin ise İsrail tarafından istendiği iddia ediliyor. 

Söz konusu sendikanın Star gazetesine yaptığı açıklamaya göre, firma temsilcileri önce gar protokolünü ardından İsrail büyükelçiliğini sonra da İçişleri bakanlığını suçladı. 

YAHUDİLERİ TAŞIYAN DEMİRYOLU

SNCF isimli bu şirketin Yahudi soykırımı sırasında Nazi kamplarına trenlerle Yahudileri taşıması nedeniyle açılan davalarda tazminat ödemeye mahkum edilmiş olduğu belirtiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 12:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48