banner15

Müslümanlara en olumsuz İtalyanlar

Yapılan bir araştırmadaAvrupada müslümanalra karşı en olumsuz İtalyanlar; Fransızların ise yüzde 72'sinin Müslüman azınlığa olumlu bakıyor.

Müslümanlara en olumsuz İtalyanlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bir araştırmaya göreAvrupa'da Müslümalara en olumlu ve en olumsuz yaklaşanlar arasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı.  Halkı Müslümanlara en çok olumlu bakan ülkenin Fransa olduğu belirtiliyor.

PEW Araştırma tarafından yapılan bir araştırmada İtalya, Yunanistan, Polonya, İspanya, Almanya, Fransa ve İngiltere'de halkın ülkelerindeki azınlıklara bakışı ortaya konuluyor. Araştırmaya göre Fransa'da halkın yüzde 72'si Müslümanlara olumlu bakarken yüzde 27'si olumsuz düşüncelere sahip.

Araştırma'nın yapıldığı ülkelerden Müslümanlara en fazla olumsuz bakan ülkeler İtalya ve Yunanistan. İtalya'da Müslümanlara karşı olumsuz görüşe sahip olanların oranı yüzde 63; Yunanistan'da ise yüzde 53. Buna karşılık iki ülkenin de yüzde 43'ü olumlu düşüncelere sahip.

FRANSA'NIN YÜZDE 72'Sİ MÜSLÜMANLARA OLUMLU BAKIYOR

Adı geçen diğer ülkelerde Müslümanlara bakış şu şekilde:

Polonya olumsuz yüzde 50, olumlu yüzde 32; İspanya olumsuz yüzde 46, yüzde olumlu yüzde 49; Almanya olumsuz yüzde 33, olumlu yüzde 58; Fransa olumsuz yüzde 27, olumlu yüzde 72 ve İngiltere olumsuz yüzde 26, olumlu yüzde 64...

Fransızların yüzde 72'sinin Müslüman azınlığa olumlu bakması dikkat çekiyor. IŞİD' tarafından düzenlendiği belirtilen Paris saldırılarından sonra bu oranın nasıl değişim göstereceği merak konusu.

Öte yandan aynı araştırmaya göre ülkelerde Romanlara olumsuz bakanların sayısı da epeyi yüksekken Yahudilere yönelik olumsuz düşüncelerin nispeten daha az olması dikkat çekiyor.

ARAŞTIRMANIN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35