Müslümanlarla anti-Siyonist Yahudiler arasında işbirliği

Londra'da yaşayan Müslümanlar, camilerin saldırılara karşı korunması için gönüllü ultra-ortodoks Yahudilerle işbirliği yapma kararı aldı

Müslümanlarla anti-Siyonist Yahudiler arasında işbirliği

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeydoğusunda yaşayan Müslüman toplumu, polis eğitiminden geçmiş ultra-ortodoks yahudilerin camilerin korunmasında işbirliği teklifini kabul etti. Ultra-ortodoks Yahudi cemaatine ait devriyeler, koruma altına aldıkları yerler listesine camileri de ekledi.

Shomrim adlı devriye grubu, gönüllü olarak suç, anti-sosyal davranış ve ani gelişen olaylarla ilgili ihbarlara cevap veriyor ve kendilerini polisin ''gözü ve kulağı'' olarak tanımlıyorlar. Devriye grubu, yaptığı açıklamada bundan böyle camilerin çevresinde şüpheli kişiler gördüklerinde durumu derhal polise bildireceklerini söyledi.

Kuzey Londra Müslüman Toplumu Başkanı Munif Zena ise işbirliği kararının camilere yönelik saldırıların artması nedeniyle alındığını söyledi. Bu arada Londra'da yaşayan Müslümanların birkaç yıla kadar kendi devriye gruplarını oluşturmak istedikleri de kaydedildi.

İngiltere polisi ülkede Müslümanlara yönelik saldırılarda da artış olduğunu belirtiyor.

Ultra-ortodoks olarak tanımlanan Yahudiler, İsrail'in varlığını tanımıyor ve cemaatin İsrail'de yaşayan mensupları askerlik yapmayı reddediyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 17:20
banner53
YORUM EKLE

banner39