banner15

'NATO, Kaliningrad'dan daha fazla korkuyor'

The National Interest analisti Robert Farli, yaptığı Rusya analizinde NATO'nun Moskova'nın S-400 ve İskender füzelerinden korktuğunu öne sürdü

'NATO, Kaliningrad'dan daha fazla korkuyor'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

The National Interest, NATO’nun tam kalbinde bulunan Rusya toprağının NATO’yu gerçekten endişelendirdiğini yazdı.

The National Interest analisti Robert Farli, NATO’nun Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Rusya’nın diğer kısımlarından ayrı kalan Kaliningrad’dan daha çok korktuğunu ifade etti.

Farli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Baltık ülkeleri NATO’ya dahil olduğu zaman Kaliningrad NATO’nun tam merkezinde yer alan düşman toprağı haline geldi. Bu Kaliningrad’ı askeri açıdan potansiyel olarak tehlikeli yaptı” dedi.

Farli devam ederek, “Özellikle orada yer alan S-400 ve İskender füze sistemleri NATO’yu endişelendiriyor. S-400, dünya savunma alanında en öldürücü sistemlerden birisidir.

İskender sistemine gelirsek, onlar hakkında kesin bilgi bulmak hala çok zor, fakat 400 kilometreye kadar savaş başlığı gönderebildiği biliniyor.

Eğer Moskova NATO ülkelerine baskı yapmak isterse, o bölgeye yeni ve korkutucu silahlar yerleştirerek gücünü gösterebilir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48