Neonazi yardımcı suçunu itiraf etti

Zwickau neonazi terör hücresine yardım etmek zannıyla gözaltına alınan Carsten S. neonazi teröristlere tabanca ve susturucu temin ettiğini itiraf etti.

Neonazi yardımcı suçunu itiraf etti

Mucahid Yıldız - Dünya Bülteni / Almanya

Şubat ayı başında Almanya'nın Düsseldorf şehrinde gözaltına alınan Carsten S., Zwickau neonazi terör hücresi üyelerinin dokuz yabancı işadamını öldürdükleri cinayet silahını temin ettiğini itiraf etti. Carsten S.'nin avukatı tarafından bildirildiğine göre NPD'li neonazi, teröristlere cinayetleri işledikleri Ceska 83 model tabanca ve susturucusunu temin etti.

Yapılan açıklamaya göre Carsten S., 1998 ile 200 yılları arasında, NPD'nin eski yöneticilerinden, neonazilere yardım ettiği gerekçesiyle halen gözaltında tutulan Ralf Wohlleben ile Zwickau terör hücresi üyeleri arasında aracılık yaptı. Cinayet silahını da 1999 ile 2000 yılları arasında neonazi teröristlere verdi. Carsten S.'nin avukatı, müvekkilinin tabanca ve susturucuyu verdiğini, ancak neonazi teröristlerin cinayet ve soygun planlarından haberi olmadığını belirtti.

Neonazi terör örgütü NSU'ya silah temin eden Carsten S., uzun yıllardan beri Düsseldorf'ta bir yardım derneğinde çalışıyordu. Kız arkadaşı ile birlikte yabancıların da yoğun olarak yaşadığı bir mahallede oturan Carsten S. uzun bir süreden beri neonazilerle olan bağlantısını kopardığını söylüyor. Federal Başsavcılık, Carsten S.'yi neonazi teröristler tarafından işlenen 6 cinayete yardım etmekle suçluyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012, 16:44
YORUM EKLE

banner39

banner37