banner39

Neonaziler yine camiye saldırdı

Almanya'da ırkçılar bir Müslümana ait piza lokantasına ve inşaatı devam eden bir camiye saldırdı, piza dükkanında maddi hasar meydana gelirken, cami duvarlarına gamalı haç resimleri çizildi.

Avrupa 24.05.2012, 14:02 24.05.2012, 14:02
Neonaziler yine camiye saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın doğusundaki Saksonya Eyaletine bağlı Geithan şehrinde Muhammed Abid Sayal isimli bir Müslümana ait piza lokantasına neonaziler tarafından patlayıcı madde atıldı. Lokanta yakınında oturan yaklaşık 15 kişinin geçici bir süre için bölgeden uzaklaştırıldığı olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

'Bild' gazetesine konuşan Sayal, hem kendi hem de çalışanlarının hayatının tehlikeye girdiğini bu yüzden lokantayı kapatacağını söyledi. Sayal'ın piza lokantasına daha önceden de on kadar ırkçı saldırmış, dükkan camlarını kırarak 'Sen yabancısın, buradan gitmek zorundasın.' diye bağırmışlar. Ayrıca dükkanı kapatmadığı takdirde kendisini öldürmekle tehdit etmişler.

CAMİ DUVARINA GAMALI HAÇ!

Diğer taraftan Hamburg yakınlarındaki Ahrensburg şehrinde de onarımı devam eden bir caminin duvarlarına gamalı haç resimleri çizildi. Türk-İslam Kültür Derneği inşaatın Mayıs ayı sonuna kadar devam edeceğini ve daha sonra caminin açılışının yapılacağını bildirdi. Dernek başkanı İbrahim Taşkın, bu saldırıların planlarında herhangi bir değişikliğe neden olmayacağını, belirledikleri tarihte caminin hizmete açılacağını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?