banner39

Norveçli Müslümanlar sinagog için barış halkası oluşturdu

Norveç'te yüzlerce Müslüman, Oslo'daki bir sinagogun etrafında barış halkası oluşturarek ülkedeki Yahudilere destek oldular

Avrupa 21.02.2015, 13:35 21.02.2015, 13:43
Norveçli Müslümanlar sinagog için barış halkası oluşturdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Norveç'te yüzlerce Müslüman, Oslo'daki Yahudilerle dayanışma içinde olduklarını göstermek için bugün sinagog önünde barış halkası oluşturdu.

Danimarka'da geçen hafta bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıya tepki olarak organize edilen etkinliğe, Norveç'te yaşayan yaklaşık 2 bin Müslüman iştirak etti.

İslam'ın tüm insanlık için bir barış dini olduğunu göstermeye çalıştıklarını belirten Müslümanlar, ülkedeki Yahudilerle hiçbir problemlerinin olmadığını söylediler.

Danimarka'da geçen hafta bir sinagoga yönelik saldırı düzenlemek isteyen Danimarka doğumlu bir Filistinli polis tarafından vurularak öldürülmüştü.

Son rakamlara göre 5,2 milyon nüfusu bulunan Norveç'te yaklaşık 200 bin Müslüman olduğu belirtiliyor.

SALDIRGAN DEFNEDİLDİ

Bu arada, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da geçen hafta iki ayrı saldırı düzenledikten sonra polis tarafından ölü geçirilen Ömer Abdülhamid El Hüseyin'in cenazesi defnedildi. 22 yaşındaki Filistin asıllı saldırganın saldırıları sonucu iki kişi hayatını kaybederken, 5 kişi yaralanmıştı.

 

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?