banner39

Obama'dan Ukrayna'ya; sonuçları ağır olabilir

ABD Devlet Başkanı, Ukrayna'ya barışçıl gösterilere karşı şiddete başvurulmamasını istedi, çizginin aşılması halinde "Bunun sonuçlarının olacağı" uyarısında bulundu

Avrupa 19.02.2014, 23:59 19.02.2014, 23:59
Obama'dan Ukrayna'ya; sonuçları ağır olabilir

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna'ya barışcı gösterilere karşı şiddete başvurulmamasını isteyen ABD Başkanı Barack Obama ise, çizginin aşılması halinde "Bunun sonuçlarının olacağı" uyarısında bulundu. 

Uluslararası bir zirveye katılmak üzere geldiği Meksika'nın Toluca kenti havaalanında konuşan Obama, ABD'nin, Ukrayna'da meydana gelen şiddet olaylarını en sert şekilde kınadığını belirtti.

Askerlerin siviller tarafından çözülmesi gereken soruna müdahale etmemesi gerektiğini vurgulayan Obama, şunları söyledi: "Avrupalı ortaklarımız, Ukrayna hükümeti ve muhaliflerle şiddetin sona ermesini temin etmek için çok yakın temas halindeyiz. Ancak barışçı göstericilere uygun şekilde davranılmasının temini konusunda Ukrayna hükümetini öncelikli olarak sorumlu tutuyoruz. Ukrayna halkı bir araya gelebilmeli ve hiçbir şekilde baskı görme korkusu taşımadan özgürce konuşabilmelidir."

 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?