Ömer Güney: Gerçek katilleri biliyorum

PKK'lı üç kadını öldürmek suçundan tutuklu bulunan Güney'in, avukatına, "Vuran kişilerle ilgili elimde büyük deliller var, katliamı yapan kişiyi biliyorum" dediği iddia edildi

Ömer Güney: Gerçek katilleri biliyorum

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te, PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'i öldürdüğü iddia edilen Ömer Güney halen tutuklu bulunuyor.

Vatan'dan Kenan Butakın'ın haberine göre, Ömer Güney'in amcası Ahmet Güney, yeğeninin Fransa adli makamlarının atadığı avukatına cinayeti işlemediğini, elinde ise vuran kişilerle ilgili büyük deliller olduğunu söylediğini aktardı:

"Biz Ömer'in suçlu olduğuna inanmıyoruz. Olaydan sonra çekilmiş bazı görüntüleri ortaya çıktı. Cinayetler işlendikten sonra binanın önünde olay sonrasını arkadaşıyla izlediği video bu. Kendi kaldığı evinden çıkarak olay yerine gidiyor. Orada bir arkadaşına 'nasıl olur ben daha 2 saat önce buradaydım' diyor. Ömer zaten olaydan 1 hafta sonra nasıl yardımcı olabilirim diye kendisi gidiyor polise. Bakıyorlar görüntülerdeki en son çıkan o ve hemen gözaltına alıyorlar. Kendisi suçu kabul etmiyor zaten. Vuran kişiler için de avukatına 'Elimde büyük deliller var, katliamı yapan kişiyi biliyorum' demiş. Ama bu konuda ne yapıldı bilmiyoruz."

Fransa adli makamlarının atadığı avukatın, Ömer'i yeteri kadar savunmadığına inanan aile yeni avukat arayışına girdi. Avukatlarla görüşmelerde 30-40 bin Euro ücret istenmesi üzerine, aile gerekli kaynağı bulmak için restaronlarını satılığa çıkardı.

Amca Zekai Güney ise, ailenin, çocukları Ömer Güney'in suçsuz olduğuna inandıklarını aktararak, "Ömer'in ailesi susuyor, açıklama yapmıyor. Çünkü ön planda olmak istemiyorlar. Ömer'in suçsuz olduğuna inanıyorlar. Bu sürecin sonunda ise hayata kaldıkları yerden devam etmek için susmayı tercih ediyorlar. Biz de onlardan aldığımız bilgileri sizinle paylaşıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 10:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35