banner39

Orta Asya'dan göçmenler Kırım'a akın ediyor

Rusya, Orta Asya'dan çalışmak için ülkeye gelen işçilerin yeni adresinin Kırım olduğunu açıkladı

Avrupa 31.10.2014, 17:18 31.10.2014, 17:18
Orta Asya'dan göçmenler Kırım'a akın ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Federal Göç Servisi Orta Asya, Moldova, Ermenistan ve Azerbaycan asıllı göçmen işçilerin Kırım yarımadasına akın ettiğini açıkladı.

News-Asia’da yer alan habere göre Kırım’a yurtdışından gelen göçmen işçilerin sayısı, ajansa göre, her geçen gün artıyor. Rusya Göç Servisi Kırım Federal Bölgesi'nde şu an 1,8 milyondan fazla pasaport hazırlandığını bildirdi.

Yetkililere göre savaş alanına dönen Ukrayna’nın güneydoğu illerinden gelen mülteciler de göç idarelerine başvurarak, burada kalmak istediklerini belirtiyor.

Rusya Kırım yarımadasını 18 Mart’taki referandum sonuçlarına göre ilhak etmiş ama bu uluslararası toplum tarafından tanınmamıştı. Kırım'ın Rusya’ya katılmasını Güney Osetya, Moldova, Nikaragua, Afganistan, Bolivya, Venezuela ve diğer bazı ülkeler tanıdı.

Ukrayna, Kırım Özerk Cumhuriyeti durumunu "geçici işgal toprakları" olarak kabul ediyor.

banner53
Yorumlar (1)
EKREM 7 yıl önce
Kırım çok zor günler görecek, ama neden Türkiye hiç sesini çıkarmadı, Filistin, Mısır..Pnsilvanya dan başka hiç birşey konuşulmadı...Uygur konusu ayda 5 satır ya geçer ya geçmez. Anlayamadım bu Dış politikamızı, Kafkaslar bizim için Stradejik bir konu oradada pasif kaldık, Rusya son 10 yıldır hep kendi güneyine saldırdı, Karadeniz, Kafkas, İran...onlar aptal mı? Size site olarak çok teşekür ederim aradığım haberler sizde var, saygılar ve başarılar.
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?