banner39

Ortopedik seccade dizleri rahatlatıyor

Almanya'da bir Türk tarafından 2009'da icad edilen ortopedik seccadeden her yıl 3 bin adet satılıyor.

Avrupa 03.08.2013, 12:40 03.08.2013, 12:40
Ortopedik seccade dizleri rahatlatıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Schleswig-Holstein Eyaletinde yaşayan Adnan Pirişan isimli bir Türk, namaz kılarken dizleri ağrıdığından yeni bir seccade icad etmiş. Türk işadamının geliştirdiği ortopedik seccade artık tüm dünyada alıcı buluyor.

'Frankfurter Allgemeine Zeitung' isimli gazeteye dün bir demeç veren Pirişan, Müslümanların günde beş vakit olmak üzere, toplam 40 rekat namaz kıldıklarını, bu sırada başlarının, alınlarının, dizlerinin ve ayaklarının üst kısmının yerle temas ettiğini söyledi. Pirişan önce sünger kullanarak dizleri ağrımadan namaz kılmayı denemiş, ancak süngerler hızlı bir şekilde inceldiğinden faydası olmamış.

Pirişan, geliştirdiği ortopedik seccadede dizleri acıtmayan özel yastıklama maddeleri kullanıyor. AFP haber ajansına seccade hakkında bilgi veren Pirişan, ortopedik seccadenin 2009 yılında patentini aldığını ve Türkiye'de üç köyde seccadelerini üretimini yaptığını söyledi. İnternet sitesi üzerinden satışa sunduğu seccadelerden her yıl tüm dünyada 3 bin adet satılıyor. Fiyatı 39,50 Avro olan normal ortopedik seccadelerin yanında çocuklar ve alerjisi olanlar için özel versiyonları da satılıyor.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?