banner39

banner35

'Osmanlı Devleti gibi yardımımıza koştunuz'

İngiltere'nin Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Wendy Morton, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında gönderilen tıbbi yardım için Türkiye'ye teşekkür etti. Sean McGrinder adlı bir Twitter kullanıcısı 1845 yılında İrlanda'da yaşanan Büyük Kıtlık felaketi zamanında Osmanlı'nın İrlandalılara yardım ettiğini hatırlatarak, "Aynı şeyi kıtlık zamanı İrlandalılar için de yapmışlardı. Bravo Türkiye" diye yazdı.

Avrupa 12.04.2020, 09:30
'Osmanlı Devleti gibi yardımımıza koştunuz'

İngiltere'nin Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Wendy Morton, Twitter hesabından gönderilen yardımların fotoğrafını paylaşarak, "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya 250 bin kişisel koruyucu ekipman için teşekkürlerimi ifade etmek isterim" diye yazdı.

Yardımların 14 ton olduğunu vurgulayan Morton, "Bu cömert hediye, İngiltere ile Türkiye arasındaki dostluğun gücünü gösteriyor" ifadesini kullandı.

OSMANLI GÖNDERMESİ

Türkiye'nin İngiltere'ye yardım göndermesi yazılı ve görsel basında da haber olurken, İngilizler sosyal medya hesaplarından Türkiye'ye teşekkür etti.

Sean McGrinder adlı bir Twitter kullanıcısı 1845 yılında İrlanda'da yaşanan Büyük Kıtlık felaketi zamanında Osmanlı Devleti'nin İrlandalılara yardım ettiğini hatırlatarak, "Aynı şeyi kıtlık zamanı İrlandalılar için de yapmışlardı. Bravo Türkiye" diye yazdı.

KAYNAK: AA

Yorumlar (25)
efrbeasfgbearbr 2 yıl önce
felaket zamanında kurtarıcınız normal bir zamanda teröristiz demi yalakalar
Mehmet Selim Polat 2 yıl önce
ONLARDA OSMANLIYI YIKMAK İÇİN DÜŞMANLIK YAPTILAR.
O PİSLİKLERİ SEVMİYORUM.
Ali Aydınlı 2 yıl önce
Bu ülkeyi yönetenler! Özellikle son zihniyet. Bie afferime 82 milyonun tüm lokmasını dağıtmaya hazırlar bu çok kötü bir şey anlayamazlar..
İhsan ESen 2 yıl önce
Su yatağına henüz dönmedi, az kaldı...
kaya 2 yıl önce
filistin hastalık ve açlıktan kırılıyor.işte kim kimin dostu
mehmet göç 2 yıl önce
yahudıler avrupaya almazlar yapılan iyilik çok cabuk unutur bunlar medenı ÇANAVAR iyik osmanlı var kaç tıteayı önedi ADALETLE
ÜMİT SAYMAN 2 yıl önce
Evet, haklısınız. Bizim içmeye ayranımız yoktur.Ama her yere tahtıravanla gideriz.
Arjantinli 2 yıl önce
Yemende askerimizin içme suyuna zehir koyan ;Lawrence ile arapları üzerimize saldırtan İngilizlermi bu yardım gönderdiğimiz? Babalarının malzemelerini gönderiyorlar ya..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?