banner15

Papa'dan Ayasofya açıklaması

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco, Ayasofya'nın müzeden camiye döndürülme kararı hakkında "derin acı duyduğunu" söyledi.

Papa'dan Ayasofya açıklaması

 Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Danıştay'ın gerekçesinde, Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı mülkiyetinde olduğu, cami olarak toplumun hizmetine sunulduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazı ile birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

PAPA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco, Ayasofya'nın müzeden camiye döndürülme kararı hakkında açıklama yaptı.

Reuters'ın aktardığına göre Papa, Ayasofya kararına ilişkin "derin acı duyduğunu" söyledi. St. Peter Meydanı'nda Pazar ayininde bir konuşma yapan Papa, "Düşüncelerim İstanbul'a gidiyor. Ayasofya'yı düşünüyorum ve çok acı çekiyorum" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbullu
İstanbullu - 2 ay Önce

Aziz Papa, Ayasofya'nın müze olması mı iyi içerisinde sizin de kabul ettiğiniz Allah'ın isminin zikredildiği bir mekan olması mı iyi? Doğru cevap ver. Bir de 3 gün neden bekledin de bu cevabı verdin. Yoksa Katolik Latinlerin 1204 tarihinde Ayasofya'ya reva gördükleri talan mı sizi 3 gün tereddütte bıraktı?

yildizhan ateşman
yildizhan ateşman - 2 ay Önce

Ayasofyanin tevhid dairesinde ki layık olan yerini bulduğuna hz isâ mesih bile göklerdeki makamından sevinç içinde oldu hz meryem ve isa a.s ....onlar da buna seviniyor hamd ediyor ..sen ne diyosun heyyy papa efendi ..gel gell ne olursan ol yine gel.. bu dergah umutsuzluk dergahı değildir ..gel.papa gel tevhide gel

banner39

banner50

banner47

banner48