Papa'dan Hristiyanlara 'akıllı olun' nasihati

Papa, Pazartesi ayininde yaptığı konuşmasında Hristiyanlara 'yılan gibi akıllı, güvercin gibi hilesiz -dürüst- olun!' dedi.

Papa'dan Hristiyanlara 'akıllı olun' nasihati

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Papa Fransis, dün Peter Katedralinde yaptığı ayinde Hristiyanlara kurnaz ve akıllı olmayı tavsiye ederek, 'Kutsal zeka'nın inancın bir parçası olduğunu söyledi. 'Ruhsal kurnazlığın tehlikeyi görmeye ve ondan kaçınmaya yaradığını belirten Fransis, Hz. İsa'nın 'Yılanlar gibi akıllı, güvercinler gibi hilesiz olun!' sözünü aktardı.

Katolik Kilise dünden itibaren 'Tanrı'nın Görünümü Bayramı'nı kutlamaya başladı. Bu kutlamalar kapsamında yıldızları izleyen astrolog kahinlerin İncil anlatıları tekrarlanıyor ve Hz. İsa'nın doğumu sırasında üç ayrı ülkeden Beytullahm'e ziyarete gelen '3 Kutsal Kral' da anılıyor.

Astrolog falcıların 'kutsal akıl' için birer örnek teşkil ettiklerini ifade eden Papa Fransis, onların Kudüs'ün kralı Herod'un kendilerini bulması halinde Hz. İsa'nın doğumunun tehlikeye düşeceğini anladıklarını ve bu yüzden yollarını değiştirdiklerini anlattı. Papa, bu olayın Hristiyanların karanlıkta kurulan tuzaklardan nasıl korunmaları gerektiğini gösterdiğini belirtti. İncile göre Romalılara bağımlı olarak Kudüs'ü idare eden Yahudi kral Herod, kendi saltanatını kaybetmek korkusuyla Hz. İsa'nın hayatına kastetmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 13:07
banner53
YORUM EKLE

banner39