Papa'dan Suriye çağrısı

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Suriye'deki gelişmeleri büyük bir acı ve endişeyle izlediğini belirterek, silah seslerinin artık durması gerektiğini söyledi

Papa'dan Suriye çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Suriye'deki gelişmeleri büyük bir acı ve endişeyle izlediğini belirterek, silah seslerinin artık durması gerektiğini söyledi.

Papa Franciscus, pazar günleri yaptığı Angelus Duası'nın ardından Aziz Petrus Meydanı'nda toplanan binlerce kişiye hitabında, "Suriye'deki gelişmeleri büyük bir acı ve endişeyle izliyorum. Kardeşler arasındaki şiddet, katliamlarla zulümlerle artıyor. Biz bunu son günlerde yansıyan görüntülerden görebiliyoruz. Bu yüzden bir kez daha silah seslerinin artık durması çağrısı yapıyorum" dedi.

Katolik aleminin ruhani liderliğine seçildikten sonra Franciscus ismini alan Papa Bergoglio, çatışmaların değil, diyalog ve buluşma yeteneğinin, sorunların çözümüne katkıda bulunacağına dikkati çekti.

Papa, başta çocuklar olmak üzere çatışmanın kurbanlarına kalpten dualarla ve dayanışmayla yakınlığını ifade ederken, barış umudunu canlı tutmak istediklerini dile getirdi.

Papa Franciscus, uluslararası topluma, "Bu trajik duruma daha duyarlı olmak, ölüm ve yıkıma yol açan bu savaşa çözüm bulmak için, sevgili Suriye milletine yardımcı olmak için tüm çabaların ortaya konması hususunda çağrıda bulunuyorum" diye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 16:30
banner53
YORUM EKLE

banner39