banner39

Paris esnafına kibarlık rehberi

Paris'te turistlere karşı kaba davrandıkları yönünde sık sık şikayet edilen esnaf için, turistlere karşı nasıl davranılması gerektiğini belirten bir rehber hazırlandı

Avrupa 20.02.2014, 17:12 20.02.2014, 17:12
Paris esnafına kibarlık rehberi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te, turist memnuniyetini arttırmak için yeni bir uygulama başlatıldı. Esnaf için hazırlanan özel bir kitapçıkta tursitlere kibar davranmanın yolları anlatılıyor.

Ntvmsnbc'nin haberine göre ziyaretçilere huysuz davranan çalışanlarıyla da bilinen Paris şehri, turistlerin şikâyetlerini azaltmak amacıyla turistlere nasıl yaklaşılması gerektiğini anlatan bir kitapçık oluşturdu.

Özellikle garsonların, taksi şoförlerinin ve satış görevlilerinin saygısız ve yabancı dil konuşmaktan kaçınan tavırlarından rahatsız olan turistlerin sayısının artmasıyla Paris Ticaret Odası ve Turizm Komitesi'nin işbirliğiyle, "Turistçe Konuşuyor Musun" isimli 8 yabancı dilden oluşan bir kitapçık oluşturuldu.

Kitapçığın içinde İngilizlere isimleriyle hitap edilmesi, İtalyanlarla tokalaşmanın önemi gibi farklı kültürlere ait bilinmesi gereken özelliklere de yer verildi.

30 bin kopyayla basılan kitapçık, şehirdeki taksi şoförlerine, garsonlara, otel işletmecilerine ve satış temsilcilerine dağıtıldı.


Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?