banner39

Paris saldırganında suikast listesi çıkmış

Paris'te dün gece bir polis ve eşini öldüren saldırganın üzerinden, suikast düzenlenecek başka kişilerin listesinin çıktığı açıklandı

Avrupa 14.06.2016, 17:58 14.06.2016, 17:58
Paris saldırganında suikast listesi çıkmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris terörle mücadele savcısı François Molins, başkentin kuzeybatısında dün gece bir polis ve eşini öldüren saldırganın üzerinden, suikast düzenlenecek başka kişilerin listesinin çıktığını bildirdi.

Saldırı ile ilgili başlatılan soruşturmayla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Molins, ''Polis saldırganı etkisiz hale getirdikten sonra üzerinde suikast düzenlenecek, aralarında şarkıcı, gazeteci ve polis olmak üzere önemli şahısların da isimlerinin yer aldığı bir listeyi ele geçirdi.'' dedi. Savcı, bu kişilerin kimlikleri hakkında basına bir bilgi vermedi.

''EURO 2016'YI MEZARLIĞA ÇEVİRECEĞİZ''

Teslim olmayı reddeden saldırganın, kendisini ikna etmeye çalışan polise IŞİD'e bağlı olduğunu söylediğini belirten Molins, ''Saldırgan etkisiz hale getirilmeden önce polise IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin, 'zalimleri evlerinde aileleriyle öldürün' çağrısına cevap verdiğini söyledi" diye konuştu.

Fransız savcı, saldırı ile ilgili olarak üç kişinin poliste sorgulandığını bildirdi.

Bu arada, saldırganın, polisi ve eşini öldürdükten sonra sosyal paylaşım sitesinden görüntülü mesaj yayınlayarak, ''Euro 2016'yı mezarlığa çevireceğiz'' dediği bildirildi.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?