Paris saldırılarının şahitleri anlatıyor...

Paris'teki saldırılara şahit olanlar gördüklerini anlattı. Şahitlerden biri, saldırı sırasında birçok kişinin ölü taklidi yaptığını ancak yine de kurtulamadığını söyledi

Avrupa 14.11.2015, 10:42 14.11.2015, 10:48
Paris saldırılarının şahitleri anlatıyor...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'nın başkenti Paris'te dün akşam bir futbol maçının yakını ile bir konser salonunun da aralarında bulunduğu altı farklı noktada meydana gelen saldırılarda 150'ye yakın kişinin öldüğü belirtiliyor. Yaşadıklarına inanamayan görgü tanıklarından birisi "gösterinin bir parçası zannettim" dedi.

"GÖSTERİ ZANETTİM"

Fransa'da dün geceki kanlı saldırılardan sağ kurtulan görgü tanıkları yaşadıkları korkunç anları dünya basınına anlattı.

Fransız Liberation gazetesine konuşan ve adının Fahmi B. olduğu belirtilen 23 yaşındaki Türk şöyle konuştu: Ben sahne önündeydim, bir anda havai fişeğe benzer sesler duydum. İlk anda bunu gösterinin bir parçası zannetim. Sonra arkama döndüm ve bir kadının gözüne kurşun isabet ettiğini gördüm. Kafasını tutup yere yıkıldı. Sonra herkes yerlere yattı, silah sesleri duyuluyordu. Saldırganlar yerlere yatan insanlara rastgele ateş ediyordu. Herkes ölü taklidi yapmaya çalıştı ama bir şey fark etmedi. Ben fetüs pozisyonunda yatıyordum ama birilerinin cesedi ayaklarımı hareket ettirmeme engel oluyordu. Sonunda ayakkabılarımı ayağımdan sıyırıp, yaralı üç kişiyle birlikte sahne arkasındaki çıkışa doğru koştum.

"SİLAHLI KİŞİ ARABAYLA UZAKLAŞTI"

BBC'ye bilgi veren bir görgü tanığı, olayları evinin penceresinden gördüğünü ifade etti: Pencereye koştuğumda sokağın ortasında elinde kalaşnikof olan bir adam gördüm. Bir köşeye siper alıp rastgele ateş açmaya başladı. Sonra bir araba hızla yanına yanaştı, silahlı kişi arabaya binip uzaklaştı. İnsanların birer birer yere düşüşünü gördüm. Daha sonra polisi aradım. Aşağı indiğimde taranan barda en az 4-5 ölü olduğunu fark ettim.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?