banner15

Paris saldırısına katılanların sayısı artıyor!

Fransız polisi, Paris’teki saldırıları düzenleyen eylemcilerinin sayısını, saldırıdan dört gün sonra dokuz olarak tesbit etti; daha da saldırgan olup olmadığı bilinmiyor

Paris saldırısına katılanların sayısı artıyor!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa’nın başkenti Paris’te intihar saldırılarını düzenleyen saldırganların sayısının şu ana kadar belirlenenden daha fazla olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Polis, 10. Bölge'deki kafeteryalara düzenlenen saldırının güvenlik görüntülerinden hareketle, kendini havaya uçuran İbrahim Abdeslam ve kaçtığı belirlenen kardeşi Salih Abdeslam’ın dışında üçüncü saldırganın daha varlığını tespit etti.

BFM kanalı, son tespit edilen teröristin varlığı ile toplam üç bölgedeki saldırılara katılanların sayısının 9’a ulaştığını bildirdi.

Öte yandan adli polis, Stade de France’daki intihar saldırısını gerçekleştiren ve yakınında Suriye pasaportu bulunan kişinin gerçek kimliğine ulaşabilmek için kamuoyuna çağrı yaptı. Çağrıda, fotoğrafı yayınlanan kişi hakkında bilgiye sahip olanların derhal polise haber vermeleri istendi.

Söz konusu Suriye pasaportunun üzerindeki bilgilerin, Esad’ın ordusunda savaşan ve birkaç ay önce ölen bir askere ait olduğu tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 09:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35