banner15

Paris'te gözaltına alınan Türkler serbest

Bombalı saldırı hazırlığında oldukları iddiasıyla gözaltına alınan Türk kökenli iki erkek kardeş serbest bırakıldı. Fas kökenli zanlı ise adliyeye sevk edildi

Paris'te gözaltına alınan Türkler serbest

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa’nın başkenti Paris'te saldırı hazırlığında oldukları iddiasıyla çarşamba günü gözaltına alınan Türk kökenli Fransız vatandaşı iki erkek kardeş serbest bırakıldı.

Polis operasyonunda gözaltına alınan bir kadın da serbest bırakılırken, Fas kökenli Fransız vatandaşı Yusuf E. adlı zanlı ise adliyeye sevk edildi.

BFM televizyon kanalı, serbest bırakılan, isimleri verilmeyen iki Türk erkek kardeş ve kadın hakkında soruşturma açılmasına gerek görülmediğini duyurdu.

Mahkemeye sevk edilen 28 yaşındaki Faslı zanlı, "terör örgütüne üye olmak ve terör saldırısı hazırlığı içinde olmakla" suçlanıyor.

Tutuklu yargılanması istenen zanlının poliste sabıkası bulunduğu ve 13 Kasım 2015 saldırılarından sonra ilan edilen olağanüstü hal uygulaması uyarınca zorunlu ev hapsinde tutulmasına karar verildiği ifade edildi.

Fransa’da ocak ayından bu yana saldırı hazırlığı içinde olduğu şüphelenilen 74 kişi tutuklandı. Başkentte saldırılarda 130 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 350 kişi yaralanmıştı. Bu saldırıların ardından hükümet olağanüstü hal uygulaması ilan etmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 15:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48