banner39

Paris'te hava kirliliği, araçlara trafik yasağı

Paris’te yoğun hava kirliliği nedeniyle bugün her iki araçtan birinin trafiğe çıkışı yasaklandı. Yasağın yarın da devam etmesi planlanıyor

Avrupa 06.12.2016, 10:39 06.12.2016, 11:08
Paris'te hava kirliliği, araçlara trafik yasağı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa’nın başkenti Paris’te valilik, kenti günlerdir etkisi altına alan yoğun hava kirliliğine önlem olarak bugün her iki araçtan birinin trafiğe çıkışını yasakladı.

Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada bugün sadece plakasının son numarası çift rakamlı olan araçların trafiğe çıkabileceği bildirildi. Yasağın uzatılması ve çarşamba günü de devam etmesi halinde ise plaka numarası tek rakamla biten araçların trafiğe çıkışına izin verileceği kaydedildi.

HIZ KONTROLÜ YAPILACAK

Trafiğe çıkan araçların da hız limitine uyup uymadığı da sıkı kontrol edilecek. Yasak Paris kenti ile başkente yakın 22 belediye de uygulanacak. Trafik yasağına karşılık kentte toplu taşıma araçları ise ücretsiz kullanılabilecek.

Paris sakinleri günlerdir yoğun bir hava kirliliğine maruz kalıyor. Pazartesi günü Eyfel Kulesi’nin etrafını sis bulutu sarmıştı. Paris Büyükşehir Belediye Başkanı Anne Hidalgo aynı gün Valilikten trafiğe çıkış yasağı getirmesini talep etmişti.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?