banner15

Paris'te operasyon sırasında çatışma

Paris saldırıları ile ilgili polisin bir eve yaptığı operasyon sırasında çatışma çıktı, iki polis yaralandı

Paris'te operasyon sırasında çatışma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris'teki saldırılara katıldığı bildirilen iki saldırganı arayan polisin Paris'in kuzeyinde yaptığı operasyonda çatışma çıktı.

Patlama ve silah sesleri duyulduğu belirtilen Paris'in kuzeyindeki banliyölerden Saint Denis'deki operasyonun devam ettiği, iki polisin yaralandığı kaydedildi.

Fransız polisinin, Paris’teki saldırılar ile ilgili olarak başkentin kuzeyindeki Saint-Denis banliyösünde yaptığı operasyonda bir saldırganın öldürüldüğü, birinin de de üzerindeki bombayı patlattığı bildiriliyor.

Sabaha karşı başlatılan özel harekat ve terörle mücadele polisleri ile ordu birliklerinin katıldığı operasyonda çok sayıda patlama sesi duyuldu.

İki saldırganın öldüğü operasyonda beş kişinin gözaltına alındığı bildiriliyor.

Operasyon havadan da helikopterle izlenirken bölgede halka "evinizden çıkmayın ve camlarınızı kapatın" çağrısı yapıldı.

Operasyon sırasında iki polisin yaralandığı, bir teröristin öldürüldüğü, bir kadın saldırganın da üzerindeki bombayı patlattığı bildiriliyor. 

Fransa'nın başkenti Paris'te 13 Kasım'da düzenlenen terör saldırılarında en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı.

Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları IŞİD üstlenmişti. Polis saldırıların ardından kaçan iki teröristin arandığını bildirmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 10:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35