banner15

Paris'te sığınmacı gözaltı merkezinde polis protestosu

Merkezde çalışan 50'den fazla polis, çalışma koşullarını protesto etmek için çalışamayacaklarına dair sağlık raporu aldı

Paris'te sığınmacı gözaltı merkezinde polis protestosu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Paris'te sığınmacı gözaltı merkezinde çalışan 50'den fazla polis, çalışma koşullarını protesto etmek için çalışamayacaklarına dair sağlık raporu alarak işe gelmedi.

Fransa'da kalmasına izin verilmeyen sığınmacıların barındığı Paris'in banliyölerinden Vincennes'daki gözaltı merkezinde çalışan polisler merkezin kapasitesinin artırılması kararı üzerine çalışma koşullarını protesto etmek için eylem yaptı.

Merkezdeki polis sayısının buradaki sığınmacılarla ilgilenmek için yetersiz olduğunu savunan polislerin 50'den fazlasının sağlık raporu alarak işe gelmediği bildirildi.

Eylemin hafta sonu da devam edeceği belirtildi.

Halihazırda yaklaşık 170 sığınmacının barındığı merkezde yapılan yeni bina ile merkezde kalacak sığınmacı sayısının ekim ayı sonu itibarıyla 230'a çıkarılacağı açıklanmıştı.

Pek çok sivil toplum örgütü ve Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, hükümeti, sığınmacıların içinde bulunduğu kötü koşullar nedeniyle eleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 19:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35